Miernik bezpieczeństwa sprzętu elektrycznego jest bardzo ważny

Opublikowane przez

Korzystając z różnego rodzaju urządzeń i instalacji elektrycznych, z pewnością chcemy mieć pewność, że jesteśmy bezpieczni i nie dojdzie do porażenia elektrycznego lub nie wystąpi ryzyko innego zagrożenia. Jednak aby mieć całkowitą pewność że wszystko działa poprawnie, należy systematycznie wykonywać różne pomiary, wykorzystując odpowiedni sprzęt pomiarowy.

Miernik bezpieczeństwa sprzętu elektrycznego to podstawa

Z pewnością jednym z najważniejszych urządzeń, będzie miernik bezpieczeństwa sprzętu elektrycznego. To dzięki niemu możemy się dowiedzieć, czy dane urządzenie elektryczne spełnia wymagania bezpieczeństwa, czy np. nie ma nadmiernego upływu i czy nie musimy się obawiać porażenia elektrycznego. To właśnie sprawia, że dość często jednym z podstawowych urządzeń, w które zaopatrują się użytkownicy maszyn i urządzeń elektrycznych, jest właśnie taki miernik.

Luksomierz to podstawa do badania natężenia oświetlenia

Powinniśmy sobie zdawać sprawę z tego, że stanowisko pracy powinno między innymi zapewnić pracownikom odpowiednie natężenie oświetlenia. Również oświetlenie awaryjne powinno zapewnić odpowiednio duże natężenie oświetlenia. W związku z tym osoba wykonująca pomiary powinna być wyposażona w odpowiedni luksomierz, który będzie wykonywał pomiary natężenia oświetlenia i który umożliwi stwierdzenie, czy wartość tego natężenia jest odpowiednia w danej lokalizacji. Jest to na ogół niewielkie urządzenie lecz absolutnie niezbędne dla oceny poprawności zastosowanych źródeł światła.

Koniecznie określmy nasze wymagania i obszary zastosowań. Dzięki temu będzie nam łatwiej stwierdzić, które z dostępnych mierników mogą okazać się dla nas przydatne.

2 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *